Skontaktuj się z nami

+48 668 106 068

Napisz wiadomość

terapeuci@talkandsolve.pl

EN

BLOG - nowe, ciekawe teksty i wydarzenia

Dystymia i depresja

04.02.2019 Dystymia i depresja

Antoni Kępiński tak pisał o melancholii: "W czasie tym niewiele się dzieje; przeżycia monotonnie obracają się koło tych samych wątków: beznadziejności, poczucia winy, lęku przed katastrofą" 

więcej
Po co nam relacje?

03.01.2019 Po co nam relacje?

Tworzymy relacje. Codziennie i bezwiednie wchodzimy w kilkadziesiąt relacji. Budujemy takie, w których przyrzekamy miłość aż do śmierci. Właściwie to kiedy rodzimy się, już przynależymy do pierwszej relacji. Od dnia narodzin aż do ostatniego tchnienia tworzymy relacje! 

więcej
O naturze zazdrości

30.12.2018 O naturze zazdrości

Czy zazdrość jest nam potrzebna? Czy uczucie zazdrości odczuwają tylko osoby, które mają niskie poczucie własnej wartości? Czy odpowiedzialność za zazdrość ponosi jedna osoba, czy obydwie w związku? Zuzanna Podkowicz odpowiada w swoim artykule na te i inne pytania na temat zazdrości. 

więcej
Sztuka mówienia komplementów

21.11.2018 Sztuka mówienia komplementów

Komplementowanie jest potężnym narzędziem wpływania na nastrój drugiej osoby, atmosferę w domu i motywację do podejmowania działań. Najważniejsze jest to, by komplementowanie było autentyczne i odnosiło się do tego, co rzeczywiście jest zasobem człowieka. Każdy z nas ma takie zasoby, a naszym celem jest sprawienie, by zaczął je dostrzegać.

więcej
Czy agresję dziedziczymy?

24.08.2018 Czy agresję dziedziczymy?

Pytań dotyczących tzw. genetyki zachowania jest wiele, a współczesnej nauce udało się odpowiedzieć na nie jedynie częściowo. Francis Galton na przełomie XIX i XX wieku jako pierwszy zadał pytanie: geny czy wychowanie, co zapoczątkowało erę badań nad odziedziczalnością cech psychicznych. I chociaż nie odkryto żadnej cechy osobowości, którą można byłoby wyjaśnić tylko wpływem genetycznym, zaobserwowano, że środowisko odpowiada jedynie za część tego, jacy jesteśmy. Reszta zależy od odziedziczonych predyspozycji genetycznych.

więcej
Poczucie winy i wyrzuty sumienia

23.08.2018 Poczucie winy i wyrzuty sumienia

Poczucie winy jest silną emocją. Pojawia się w odpowiedzi na uświadomienie sobie przekroczenia własnych granic zachowania. Wówczas, gdy dokonaliśmy czegoś, co w istocie uważamy za złe lub zaniechaliśmy działania, które uważamy za istotne lub naszą osobistą powinność.

Sumienie odgrywa niezwykle ważną rolę samoregulującą. Reguluje nasze zachowanie i pozwala dokonywać wyborów zgodnych z naszą etyką, moralnością oraz przyjętymi normami zachowania. Dzięki niemu wiemy, które zachowanie jest dobre, które złe. Raz doświadczone wyrzuty sumienia skutecznie przestrzegają nas przed ponownym „wykroczeniem".

więcej
Skontaktuj się z nami, daj szansę Sobie pomóc

Terapeuci Talk&Solve 

Warszawa - Śródmieście:

Al. Armii Ludowej 7 m. 6
00-575 Warszawa

Centrum Terapii Rodzin i Dzieci

Ul. Krasickiego 62
05-500 Nowa Iwiczna

 

Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić 

Telefon:
+48 668 106 068

 

Therapy in English:

+48 668 106 068

 

e-mail:

terapeuci@talkandsolve.pl

 

 

© TALK&SOLVE- All Rights Reserved.