Żyjemy w niepewnych czasach, w których codziennie docierają do nas tragiczne informacje z kraju lub świata, budzące w nas niepokój i lęk o przyszłość. Pandemia wywołała duże zmiany w naszym codziennym funkcjonowaniu, byliśmy zamknięci we własnych czterech ścianach, odizolowani od innych i pełni strachu o swoje zdrowie i o najbliższych. Towarzyszyły nam negatywne myśli, nieprzyjemne emocje, smutek, niepokój, drażliwość, strach i lęk oraz problemy z zasypianiem. Wielu z nas zamartwiało się o swoją przyszłość. Z biegiem czasu pojawiło się zmęczenie związane z przedłużającym się stanem pandemii i brakiem poprawy obecnej sytuacji. Do tego dochodzi jeszcze wojna na Ukrainie, przerażający widok ofiar wojennych w mediach, opuszczonych i spustoszonych miast oraz naoczne przykłady uchodźców szukających w Polsce dachu nad głową i schronienia, zamartwiających się o swoich mężów i ojców, którzy pozostali na ojczyźnie aby walczyć, porozdzielanych rodzin i śmierci ich bliskich. Obok tego wszystkiego nie sposób pominąć niepokój związany z zablokowaniem dostępu do rosyjskiego gazu, ogromną inflacją i wzrostem cen większości dóbr. To wszystko odciska piętno na naszym zdrowiu i samopoczuciu psychicznym. Nasze życie staje się bardziej stresujące, pojawia się w nim coraz więcej niepewności i niepokoju o przyszłość. Wielu z nas potrzebuje w tej trudnej sytuacji wsparcia drugiej, przyjaznej i otwartej osoby, która pomoże nam przetrwać ten nieprzyjemny dla nas czas.
Czym jest wsparcie psychologiczne?
Wsparcie psychologiczne to krótkoterminowa forma pomocy dedykowana zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. W zależności od potrzeb trwa ono od jednego do kilkunastu cotygodniowych spotkań, każde po około 50 minut. Dedykowane jest dla osób, które doświadczają trudnej, stresującej sytuacji, są przeciążone ogromną ilością obowiązków i spraw lub mają problemy związane z przystosowaniem się do nowej sytuacji życiowej, powstałej w wyniku np. narodzin dziecka, emigracji z kraju, nieuleczalnej choroby, kłopotów finansowych czy braku możliwości znalezienia pracy. Wsparcie psychologiczne pomoże Ci lepiej radzić sobie z napięciem emocjonalnym i aktualnymi trudnościami. Będziesz mieć możliwość wyrażenia swoich uczuć związanych z doświadczanymi przez siebie problemami, co pomoże Ci dotrzeć do swoich prawdziwych potrzeb. Dzięki temu obniży się Twój poziom frustracji i stresu. Poznasz różne mechanizmy które pozwolą Ci lepiej radzić sobie z napotkanymi trudnościami. Psycholog będzie Ci towarzyszył w poszukiwaniu rozwiązań Twoich problemów, jednak nie rozwiąże ich za Ciebie. Jego zadaniem jest pomóc Ci odkryć lub wzmocnić Twój potencjał i Twoje zasoby, abyś w rezultacie sam radził sobie w trudnych sytuacjach. Pomoże Ci odzyskać poczucie sprawstwa i kontroli w życiu, co zmniejszy odczuwany przez Ciebie poziom stresu.
Kto może skorzystać z wsparcia psychologicznego?
Z wsparcia psychologicznego może skorzystać każdy, kto doświadcza trudności w życiu osobistym, zawodowym lub w relacjach partnerskich. Jeśli cierpisz z powodu straty bliskiej osoby w wyniku śmierci, wojny, zdrady lub z powodu innych przyczyn, takich jak rozłąka od bliskich, konflikty w rodzinie czy utrzymanie odpowiedniej masy ciała, zgłoś się do specjalisty. Psycholog może Ci poradzić sobie także z nieustannym stresem, napięciem, problemami ze snem czy z brakiem satysfakcji z życia prywatnego lub zawodowego. Z pomocy specjalisty możesz także skorzystać jeśli borykasz się z zaniżoną samooceną, doświadczasz trudności z podjęciem ważnych dla siebie decyzji lub nie radzisz sobie w obliczu nowej sytuacji, takiej jak emigracja do obcego kraju, strata współmałżonka, rodzica lub dziecka w wyniku wojny, problemy finansowe i trudności ze znalezieniem pracy, narodziny nowego członka rodziny czy diagnoza nieuleczalnej choroby własnej lub osób bliskich. Brak znajomości języka polskiego nie stanowi dla nas problemu, udzielamy także wsparcia psychologicznego w języku ukraińskim i angielskim.
powrót
Terapeuci Talk&Solve Warszawa - Śródmieście: Al. Armii Ludowej 7 m. 6 |
|
Centrum Terapii Rodzin i Dzieci Ul. Krasickiego 62
Przejdź do zakładki Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić |
|
Telefon:
Therapy in English:
|
e-mail:
|